Aký pre vás bude Rok Ohnivého Kohúta?

Podľa čínskeho kalendára začína rok ohnivého Kohúta  28. januára, a bude trvať až do 15. februára 2018. Čo nás v ňom čaká? Aké sú predpovede pre jednotlivé znamenia?

V roku 2017  môžeme očakávať prejavenie predností kohúta, medzi ktoré patrí všeobecné nadšenie pre vec,  vytrvalosť a sebakontrola. Budeme teda viac prejavovať našu vášeň, predovšetkým v súvislosti s  prácou, a bude pre nás jednoduchšie zanietene pracovať na dosahovaní svojich cieľov. Nenecháme sa odradiť problémami a protivenstvami, bude nás inšpirovať statočnosť kohúta a naše ciele v tomto roku budú početnejšie aj ambicióznejšie ako obvykle. Dosiahnu ich ale len tí, ktorí po vzore kohúta budú usilovne a vytrvalo tvrdo pracovať. Treba však zostať flexibilní a byť pripravení zmeniť plány, pokiaľ by sa naše životné stratégie ukázali ako neprimerané.

Tento rok bude intenzívny a plný vášne aj v láske. Nezadaní môžu mať tendenciu hľadať šťastie u viacerých partnerov, zato tí, ktorí už partnera majú, budú vzťah prežívať intenzívnejšie, verne a s nehou. Vo všeobecnosti vzťahy medzi ľuďmi budú úprimnejšie, a do rodinných väzieb tento rok vnesie väčšiu harmóniu,  pokoj, a diplomaciu namiesto hádok.

Čo sa týka zdravia, malo by sa nám dostávať dostatočné množstvo fyzickej a mentálnej energie. Nespoliehajte sa ale len na energiu roka a udržujte sa v kondícii aj pravidelným pohybom a vhodným výberom stravy. Aj psychicky by sme na tom mali byť dobre, tento rok je obzvlášť vhodné naučiť sa viac využívať aj svoju intuíciu a všímať si svoje sny.

Horoskop pre jednotlivé znamenia

Znamenia čínskeho zvieratníka sa určujú podľa roku narodenia. Čínsky Nový rok začína ale inokedy ako náš, preto ak ste narodení v januári alebo vo februári, skontrolujte si aj presný začiatok roka, tabuľku nájdete tu.

Potkan

V znamení potkana ste, ak ste sa narodili v rokoch 2008, 1996, 1984, 1971, 1960, 1948, 1936, 1924, 1912

potkanPre narodených v znamení potkana bude tento rok dosť dôležitý, bude sa vám dariť  predovšetkým v práci, ale aj doma v rodine. Najlepšie obdobie pre vás bude začiatok leta a tiež začiatok jesene. Nenechajte si ujsť žiadnu pracovnú príležitosť, môžu sa objaviť aj veľmi dobré ponuky, poskytujúce aj finančné zlepšenie. Dôležité pre vás bude ale dobré plánovanie a hospodárenie s peniazmi, namiesto hýrenia a nakupovania luxusných vecí by ste si mohli naplánovať radšej výlet s rodinou. Bude sa vám dariť aj v sociálnom živote, tento rok vám môže priniesť veľa spoločenských udalostí s možnosťou nadviazania nových kontaktov. Nezabúdajte popri tom všetkom ani na seba, venujte sa svojim koníčkom, dbajte na správnu životosprávu a dostatok pohybu. Celkovo vás čaká  pohodový rok, ktorý vám môže priniesť nové pracovné príležitosti, nové priateľstvá, romantiku aj  príjemné chvíle s rodinou.

Byvol

V znamení potkana ste, ak ste sa narodili v rokoch 2009, 1997, 1985, 1973, 1961, 1949, 1937, 1925, 1913

byvolByvolom by rok 2017 mohol priniesť do života pozitívne zmeny, veci sa budú vyvíjať pre vás priaznivým smerom a dosiahnete všetko, čo si zaumienite. Všímajte si nové príležitosti a pokiaľ možno reagujte na ne okamžite. Aj napriek dobrému príjmu by ste ale mali byť  opatrní vo finančných záležitostiach,  riskantným investíciám sa tento rok radšej vyhnite. Priaznivé obdobie pre vás bude začiatok leta a  predovšetkým jeseň. Tento rok bude pre vás priaznivý aj v oblasti vzťahov, a to ako rodinných, tak aj partnerských. U nezadaných je šanca stretnúť niekoho výnimočného, a ak už partnera máte, váš vzťah bude naplnený láskou a romantikou. Aj váš spoločenský život  bude rušný a môže priniesť nové priateľstvá. Celkovo tento rok  môže byť pre vás veľmi pozitívny, aj keď budete musieť byť opatrnejší v oblasti financií.

Tiger

V znamení tigra ste, ak ste sa narodili v rokoch 2010, 1998, 1986, 1974, 1962, 1950, 1938, 1926, 1914

tigerAk ste narodení v znamení tigra, tento rok vás čaká veľa skvelých a významných príležitostí na zlepšenie svojho života po všetkých stránkach. Dávajte si ale pozor na svoje myšlienky, nenechajte sa ovládať emóciami a pozerajte na veci aj z tej racionálnej stránky.V práci sa zamerajte na svoje silné stránky a rozvíjajte svoje schopnosti. Môžu sa vám tu naskytnúť aj skvelé nové príležitosti, nenechajte si ich ujsť. Aj po finančnej stránke to tento rok vyzerá sľubne, môžete získať nové zdroje príjmov, hospodárte s nimi ale rozumne. V rámci rodiny sa môžu vyskytnúť nezhody a nedorozumenia, pokiaľ sa ale sústredíte na počúvanie, problémy sa podarí vyriešiť. Buďte opatrní aj v ostatných kontaktoch, aby ste nikoho neurazili. Celkovo tento rok pre vás môže byť veľmi pozitívny.

Zajac

V znamení zajaca ste, ak ste sa narodili v rokoch 2011,1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939, 1927, 1915

zajacPre zajace tento rok môže byť nevyvážený, rovnako ako minulý rok ani tento nebude pre vás ľahký a  čakajú vás rôzne výzvy. Pokiaľ ale vynaložíte dostatočné úsilie, nakoniec všetko dopadne dobre a získané skúsenosti a schopnosti budú prínosom pre celý váš ďalší život. Ak plánujete zmenu zamestnania, najvhodnejší čas na to bude začiatkom leta, a dobré pracovné príležitosti sa môžu naskytnúť aj v novembri, decembri a januári. Oblasť financií si bude vyžadovať pozornosť, buďte opatrní pri rozhodovaní o investíciách aj pri práci s papiermi. Tento rok zrejme budete potrebovať podporu rodiny, snažte sa preto zachovávať s nimi dobré vzťahy a plánujte si spoločný čas so svojimi blízkymi. Spoločenský život sa môže vyvíjať dobre, netreba to ale nepreháňať s večierkami, tiež je dobre byť obozretní pri jednaní s ľuďmi a vyhýbať sa konfliktom. Napriek nevyváženosti tento rok môže byť pre vás prínosný, pokiaľ budete pracovití a využijete priaznivé obdobia.

Drak

V znamení draka ste, ak ste sa narodili v rokoch 2012, 2000, 1988, 1976, 1964, 1952, 1940, 1928, 1916

drakDrakom môže priniesť tento rok skvelé príležitosti a celkovo veľké zlepšenie v živote. Aj keď budete možno musieť čeliť problémom a výzvam, zdokonalíte si vďaka nim svoje schopnosti a všetko sa nakoniec vyrieši vo váš prospech. V súvislosti s kariérnym postupom sa vylepší aj vaša finančná situácia, bude ale vhodné s peniazmi zaobchádzať rozumne a s rozvahou.  Priaznivé obdobie vo všetkých oblastiach pre vás nastane v prvej polovici leta a tiež začiatkom zimy. Ak máte radi cestovanie, tento rok vám bude priať a môže sa vám naskytnúť veľa skvelých príležitostí, snažte sa ale aj na cestách mať svoj rozpočet pod kontrolou. Aj v spoločenskom a rodinnom živote sa vám bude dariť, a ak ste momentálne bez partnera, je možné, že stretnete toho pravého.  Tento rok bude pre vás zrejme dosť aktívny, plný nových projektov, dajte si ale pozor na to, aby ste to neprepálili a všetko si dobre zvážte a naplánujte. Tento rok pre vás môže byť skvelý a plný možností, snažte sa ho teda využiť naplno.

Had

V znamení hada ste, ak ste sa narodili v rokoch 2013, 2001, 1989, 1977, 1965, 1953, 1941, 1929, 1917

hadAk ste sa narodili v znamení Hada, tento rok môže byť pre vás dôležitým medzníkom. V osobnom  živote sa vám bude dariť skvele, a v práci tiež môžete očakávať zlepšenie. Zamerajte sa na zlepšenie svojich schopností, zrejme sa objavia aj nové príležitosti, ktoré vás môžu posunúť vo vašej kariére, tak ich neváhajte využiť. Vhodné obdobie pre vás bude predovšetkým na jar a v lete. Vaše pracovné úsilie posilní vašu dôveryhodnosť a dobrú povesť. Finančne sa bude lepšie dariť tým, ktorí sa venujú vlastnému podnikaniu, vyhnite sa ale rizikovým investíciám. Bude pre vás prínosné venovať sa svojim koníčkom, ktoré podporujú a rozvíjajú vaše schopnosti a talent. V rodinnom živote si budete užívať spoločné chvíle, prípadné nedorozumenia sa snažte riešiť rozhovormi. Celkovo sa môžete pripraviť na skvelý rok.

Kôň

V znamení koňa sú ľudia narodení v rokoch 2014,2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942, 1930, 1918

konKoňom môže tento rok priniesť dobré príležitosti, aj keď bude zrejme potrebné vynaložiť viac úsilia na dosiahnutie svojich cieľov. V kariére je vhodné sa zamerať na zlepšenie svojich schopností v rámci súčasnej práce, ale ak by ste dostali naozaj dobrú príležitosť aj niekde,  zvážte ju, môžete získať nové skúsenosti, ktoré pre vás  z dlhodobého hľadiska môžu byť prínosom. Najpriaznivejšie obdobie pre vás bude leto a začiatok zimy. V oblasti financií buďte opatrní a všetky zamýšľané investície si dobre premyslite. Tento rok je pre vás vhodný aj na plánovanie výletov, môžete zažiť dobrodružstvo alebo si skvele oddýchnuť, a tiež vaše voľnočasové aktivity môžu byť pre vás prínosné. Priaznivá situácia bude aj čo sa týka rodinného a spoločenského života. Rodina vám bude oporou, a rovnako vy môžete byť oporou pre ostatných. Nevyhýbajte sa spoločnosti a zdieľajte svoje záujmy s priateľmi, môže vám to priniesť pozitívne zmeny do života. Celkovo tento rok pre vás môže byť priaznivý, ale len za predpokladu, že sa o to zaslúžite aj svojou tvrdou prácou.

Koza

V znamení kozy sú ľudia narodení v rokoch 2015, 2003, 1991, 1979, 1967, 1955, 1943, 1931, 1919

koza1Pre kozy by mal byť  tento rok vcelku dobrý, môže ale priniesť aj hektické chvíle a zrejme sa budete musieť aj trochu posnažiť. V pracovnej oblasti sa vám môže vyskytnúť príležitosť na zmenu. Nenechajte si ujsť príležitosti na rozvíjanie svojich schopností, v budúcnosti vám to môže pomôcť. Venujte sa aj svojim koníčkom, ak sa vám naskytne príležitosť na cestovanie tak ju využite. Dávajte si ale pozor, aby ste popri tom neprekročili príliš rozpočet. Tento rok by mal byť príjemný aj čo sa týka rodinného a spoločenského života. Aj keď môžu nastať nezhody alebo nedorozumenia, snažte sa všetko riešiť diskusiou a trpezlivosťou a vaše vzťahy sa ešte viac utužia. Priaznivým obdobím pre vás bude koniec jari, polovica leta a jeseň. Celkovo tento rok pre vás môže byť  príjemný.

Opica

V znamení opice  sú ľudia narodení v rokoch 2016, 2004, 1992, 1980. 1968, 1956, 1944, 1932, 1920, 1908

opicaOpiciam tento rok môže priniesť zaujímavé udalosti, nebude to ale bez úsilia – čím viac sa budete snažiť, tým viac zaujímavých možností sa vám môže naskytnúť. Ak vás vaša práca baví, s trochou snahy by sa vám mohlo podariť zlepšiť si pozíciu. Ak ale plánujete zmenu, tento rok sa môžu objaviť skvelé nové príležitosti. Najlepšie obdobie môžete očakávať začiatkom a koncom leta, a tiež na jeseň. Tento rok buďte s financiami opatrní, mohli by sa vyskytnúť aj straty, preto sa podľa možnosti vyhnite rizikovým investíciám a hospodárte rozumne. Situácia v rodine by mala byť priaznivá, možné drobné nezhody sa snažte riešiť diskusiou. Využite aj príležitosti na cestovanie, tento rok je na to ideálny a  cesty s rodinou môžu byť pre vás prospešné. V partnerskom živote sa vám bude dariť, vzťahy budú harmonické a plné lásky, a nezadaní majú šancu nájsť si ideálneho partnera. Dávajte si ale pozor na zdravie, nezanedbávajte pohyb a správnu životosprávu. Celkovo tento rok bude pre vás aktívny a naplnený rôznymi udalosťami.

Kohút

V znamení kohúta ste, ak ste sa narodili v rokoch 2005, 1993, 1981, 1969, 1957, 1945, 1933, 1921

kohutKeďže rok 2017 je v znamení Kohúta,  bude pre vás významný.  Vo vašom živote môže  dojsť k zásadným posunom vpred, bude ale potrebné zbaviť sa všetkého, čo patrí minulosti a už vám neslúži. Môžete čakať úspech v kariére aj zlepšenie finančnej situácie. Najlepšie obdobie pre vás bude od konca jari až do začiatku zimy. S financiami ale napriek priaznivej situácii buďte opatrní a snažte sa nestratiť nad nimi kontrolu. Nezabúdajte popri úspechoch v práci  venovať sa aj svojim záľubám. Priaznivá situácia bude aj v rodine, budete vedieť stmeliť vzťahy a navzájom si pomáhať. Spoločenský život bude závisieť len od vás, môžete nadviazať nové priateľstvá, a nezadaní môžu stretnúť svoju životnú lásku. Vo všeobecnosti vás teda čaká skvelý rok, venujte sa tomu čo máte radi a čo vás baví.

Pes

V znamení psa ste, ak ste sa narodili v rokoch 2006, 1994, 1982, 1970, 1958, 1946, 1934, 1922, 1910

pesPre psa môže byť tento rok náročný a plný vzostupov a pádov. Neľakajte sa,  snažte sa v ťažkom období sústrediť na prítomný okamih, tešiť sa aj z maličkostí. Tento rok môže byť pre vás priaznivý v pracovnej oblasti, môže ale priniesť aj určité výzvy. Ich zvládnutie vás posilní,  pracujte preto s nadšením, môžete vyskúšať aj novú súvisiacu prácu, radšej sa ale veľmi neprepínajte. Ak máte nejaký vysnívaný projekt alebo koníčka,  tento rok bude vhodné začať sa mu venovať. Priaznivý  pre vás bude koniec jari, a tiež obdobie od stredu leta až do jesene. Buďte opatrní vo finančnej oblasti. Rodinný život môže byť tento rok živší a môžu sa vyskytovať častejšie rozdiely v názoroch, napriek tomu by ale mohla v rodine prevažovať veselá a radostná atmosféra. Spoločenský život sa bude rozvíjať priaznivo, dajte si ale pozor na neuvážené reči, aby ste sa nedostali do konfliktov alebo nestali terčom klebiet. Celkovo hoci tento rok môže byť pre vás náročný, v budúcnosti môžete čerpať zo získaných skúseností a veľa z neho vyťažiť.

Prasa

V znamení prasaťa sú ľudia narodení v rokoch 2007, 1995, 1983, 1971, 1959, 1947, 1935, 1923, 1911

prasaTento rok bude pre vás celkom  priaznivý. Zvlášť veľké šťastie budete mať v láske a romantike. Dlhodobé vzťahy budú plné harmónie a porozumenia, nezadaní môžu  stretnúť skutočnú lásku svojho života. Aj váš spoločenský život bude tento rok bohatý a môžete si získať nových priateľov. V pracovnej oblasti sa vám tiež bude dariť, možný je aj pracovný postup alebo nové príležitosti. Maximum z tohto roka môžete vyťažiť, pokiaľ sa budete venovať aj sebareflexii a práci na sebe. Pokiaľ využijete svoje talenty a zručnosti, podarí sa vám zlepšiť aj finančnú situáciu. Pri plánovaní výdavkov buďte ale opatrní a vyhnite sa nadmernému zvyšovaniu nákladov.  Rodinná situácia by mala byť tento rok priaznivá, môžete počítať s podporou vašich blízkych. Celkovo tento rok pre vás bude veľmi priaznivý, možno jeden z najlepších, využite ho teda naplno.

Podľa predpovedí teda väčšinu z nás  čaká príjemný a priaznivý rok. Ak  ho chcete využiť naozaj naplno, nespoliehajte sa iba na priaznivé energie a pristúpte aktívne k činom – začnite robiť praktické kroky pre dosiahnutie pozitívnych zmien vo svojom živote! Skvelým pomocníkom vám pri tom môže byť eBook Tajomstvo feng šuej – 12 praktických krokov k životu vašich snov 🙂

Prajem vám skvelý rok plný dosiahnutých cieľov a splnených snov!

Slavomíra Harcegová
Pracujem ako konzultant feng šuej a dizajnér. Pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, učím ich zariadiť si svoj priestor tak, aby ich dobíjal pozitívnou energiou a podporoval na ceste k splneniu svojich snov. Rada to naučím aj vás :-)
Komentáre