Čínsky Nový rok ako šanca na nové plány

Silvester a vítanie Nového roka už máme nejaký ten deň za sebou. Spolu s nimi aj obligátne novoročné predsavzatia či vytváranie Vision Boardov. A u mnohých už v tomto čase nadšenie vyprchalo a život sa pomaly ale isto dostáva do starých koľají. Nevzdávajte to!

Máte teraz druhú šancu začať rok odznova

Ale tentoraz sa na to v kľude lepšie pripraviť. Čínsky Rok Zemského psa sa začína 16. februára, a tento deň je výborným impulzom na vytvorenie vízie na váš rok 2018. Aký chcete, aby bol?

Vytvorte si ho podľa svojich predstáv!

Ako na to? Skúste postupovať podľa nasledovného návodu:

1) Vyhodnoťte si predchádzajúci rok

Dôležitou, často podceňovanou súčasťou príprav na Nový rok je bilancovanie.  A tak skôr ako sa zamyslíte nad tým, čo by ste chceli od tohto roka, je veľmi vhodné pozrieť sa bližšie na ten práve ukončený. Aký bol? Čo sa vám podarilo? Ako ste sa posunuli na svojej ceste?

Ak ste si minulý rok spísali ciele, prejdite si ich v kľude jeden po druhom – podarilo sa ho splniť? Ak nie, je ešte stále aktuálny? Oceňte sa za všetko, čo ste dosiahli, poďakujte za všetko, čo ku vám prišlo. Nemá zmysel obviňovať sa, ak ste niečo nezvládli. Poďakujete sa aj za túto skúsenosť – už viete, ako veci nefungujú, a môžete to tento rok urobiť inak.

2) Nalaďte sa na svoje sny

Ak ste už zorientovaní v svojom minuloročnom živote, povzbudení hoc aj drobnými úspechmi a pozitívne naladení na radosť z tých budúcich, môžete prejsť k ďalšiemu kroku: ujasniť alebo pripomenúť si, aké sú vaše túžby a sny, aký je váš vysnený životný štýl. Doprajte si dostatok času a predstavte si, ako by ste chceli aby vyzeral váš život o 5, o 10 či o 20 rokov. Kde bývate? Ako vyzerá váš deň? Čím sa zaoberáte? Kým ste sa stali? S kým žijete, kto sú vaši priatelia?

Popustite smelo uzdu fantázii, píšte čo vás napadne. Neobmedzujte sa terajšou realitou, toto ešte nie sú plány na ďalší rok 🙂 – slúži  to len na podporu napojenia sa na svoju dušu, na spojenie sa so svojimi možno zabudnutými alebo potlačenými snami. Spomeňte si čím ste chceli byť ako dieťa, pri akej činnosti zabúdate na čas, čo by ste chceli robiť keby ste sa nemuseli starať o peniaze, alebo kto je pre vás inšpiráciou a chceli by ste žiť podobne…

3) Vyberte si tohtoročné ciele

Konečne nastala najdôležitejšia fáza – vybrať ciele na tento rok. Ak ste si popísali námety na niekoľko paralelných životov, vyberte z nich na realizáciu pre tento rok ten, ktorý vás v tomto období najviac láka, alebo k splneniu ktorého máte v tomto čase vytvorené najlepšie predpoklady. Ak máte naopak iba jeden veľký sen, splnenie ktoré ho sa vám momentálne zdá v nedohľadne alebo úplne nemožné, skúste si ho rozložiť na postupnosť malých krokov a zistite, čo z toho by ste mohli uskutočniť tento rok. Vždy sa dá nájsť niečo, čo vás posunie aspoň o kúsok bližšie.

4) Vytvorte si nástenku cieľov – Vision Board

Doteraz to bolo skôr o premýšľaní, rozjímaní, zamestnávali ste prevažne hlavu. V tejto fáze konečne môžete zapojiť aj ruky 🙂 . Vytvoríme si totiž spolu Nástenku cieľov, alebo (ako sa jej dnes často hovorí) Vision board.

Čo to vlastne je a načo nám bude?

Naša myseľ je mocnejšia, ako by ste si možno mysleli. Vaše myšlienky majú silu, tvoríte si nimi vašu realitu bez ohľadu na to, či  si to uvedomujete alebo nie. Najväčšiu silu majú myšlienky sprevádzané emóciami, pozitívnymi či naopak negatívnymi.  Dokážete si predstaviť, koľko rôznych myšlienok vám za deň prebehne hlavou? To, ako dnes žijete, je výsledkom toho, aké ste mali  myšlienky v minulosti. To, ako budete žiť o pár rokov, bude výsledkom vašich terajších myšlienok. Ako zabezpečiť, aby ste sa čo najčastejšie zaoberali pozitívnymi predstavami vašej vysnenej budúcnosti namiesto hororových scenárov o tom, aká katastrofa vás môže postihnúť?

Vytvorte si akýsi „pripomienkovač“ – nástenku, na ktorú umiestnite obrázky a popisy vašich snov, cieľov a plánov. Zaveste si ju tak, aby to bola prvá vec, na ktorú ráno pozriete, a posledná, ktorú uvidíte pred zaspávaním. Nech vás hneď ráno pozitívne naladí predstava splnených snov, nech večer pred spaním namiesto obvyklého premietania pracovných problémov môžete radšej zaspávať pri krásnej predstave svojho vysnívaného života.

Ako si vytvoriť Vision Board, ktorý naozaj funguje?

Ak chcete, aby sa vám vaše ciele podarilo dosiahnuť, potrebujete pri vytváraní Vision Boardu dodržať určité zásady, a tiež vyhnúť sa 3 najčastejším chybám.

Pripravila som preto pre vás živý webinár o tom, ako si pripraviť naozaj funkčný Vision Board,  na ktorom vám vysvetlím základné pravidlá vytvárania vlastnej reality. Zaregistrujte sa kliknutím na obrázok, a vyhraďte si hodinku času vo štvrtok 15.2. o 20:00.

Vision Board

Vystúpte z role obete a staňte sa tvorcom svojho života!

Slavomíra Harcegová
Pracujem ako konzultant feng šuej a dizajnér. Pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, učím ich zariadiť si svoj priestor tak, aby ich dobíjal pozitívnou energiou a podporoval na ceste k splneniu svojich snov. Rada to naučím aj vás :-)
Komentáre