Vášnivý vzťah začína v správne zariadenej spálni

Blíži sa sviatok Svätého Valentína, kedy mnohí z nás sa budú snažiť prejaviť svoju lásku a podporiť tak svoje partnerstvo rôznymi darčekmi. Existujú aj iné možnosti, ako rozprúdiť vášeň a rozpáliť city? Určite áno, a máte ich priamo pod nosom. Konkrétne vo vašej spálni 🙂

Ako si zariadiť spálňu tak, aby podporovala naplnený vzťah a rozvíjanie vzájomnej lásky?

V prvom rade spálňa by mala slúžiť len na to, na čo je primárne určená – na spanie a rozvíjanie intimity. Žiadny televízor, pracovňa s počítačom, stacionárny bicykel alebo skladisko vecí, ktoré nemajú byť na očiach!

Základným prvkom každej spálne je posteľ. Najlepšia je drevená s čo najmenším počtom kovových častí. Mala by mať pevné čelo, v ideálnom prípade aj oblé hrany. Vhodnejšie sú také, ktoré majú nohy, aby energia mohla prúdiť aj pod posteľou. Pokiaľ máte z praktických dôvodov posteľ s úložným priestorom, skladujete tam výlučne veci týkajúce sa spania. Nikdy neskladujte pod posteľou neporiadok, okrem toho, že to vytvára stagnáciu a narúša spánok, mohlo by to spôsobiť aj narušenie vzťahu! 

Matrace na posteli je vhodné vymieňať každých 7 rokov, určite ich ale vymeňte pri zmene partnera (vtedy je najlepšie vymeniť celú posteľ). Matrac na manželskej posteli je vhodný spoločný,  ak ich máte oddelené, spojte ich aspoň symbolicky červenou stuhou zospodu.

Umiestnite si posteľ do pozície sily. Znamená to, že máte pevnú stenu za hlavou, a posteľ je umiestnená diagonálne oproti dverám čo najďalej od nich tak, aby ste na ne mali dobrý výhľad. Neumiestňujte posteľ pod okno, ani medzi dvere a okno. Tiež nie je vhodná poloha priamo oproti dverám.

Nočné stolíky vedľa postele by mali byť rovnaké, aby posteľ pôsobila symetricky. Nechajte si vedľa postele z oboch strán dostatočný priestor na pohodlný prístup. Posteľ pri stene znevýhodňuje toho z partnerov, ktorý musí preliezať na svoju stranu a spôsobuje tak nerovnocenný vzťah.

Zaveste si nad posteľ partnerskú fotografiu. Vyberte takú, na ktorej vyzeráte obaja šťastne,  držíte sa za ruky, ste v objatí alebo inak prejavujete vzájomné spojenie a lásku. Ak takú nemáte, dajte sa odfotiť, u manželov je veľmi dobrá na tento účel svadobná fotka.

Buďte veľmi pozorní,  aké obrázky máte v spálni – je to miesto pre partnerov, takže fotky detí alebo rodiny tu nemajú čo robiť. Skontrolujte aj symboliku ostatných obrazov, ktoré máte v spálni. Nie je na nich  osamelá postava, neprevažujú mužské alebo naopak ženské symboly? Vymeňte ich alebo doplňte tak, aby ste vytvorili rovnováhu, prevaha jedného pohlavia alebo osamelá postava môže spôsobiť partnerské problémy alebo nerovnováhu a dominanciu jedného z partnerov.

Pokiaľ chcete vniesť do partnerského vzťahu viac vášne, môžete v spálni použiť  červenú alebo purpurovú farbu. Používajte ich ale s mierou, nakoľko sú energetizujúce a vo väčšom množstve by mohli narúšať zaspávanie.  Vhodné sú skôr na doplnky, ako sú vankúšiky, závesy a textílie, alebo sviečky,  srdiečkové dekorácie a podobne. Ak by ste chceli mať v tejto farbe aj stenu, zvoľte maximálne jednu, skúste sa riadiť svojím pocitom.

Využite aj symboliku dvojice a   umiestňujte v spálni dekorácie v pároch. Môžete využiť aj čínsky symbol pre verné partnerstvo – dvojicu mandarínskych kačičiek (u nás sú ako symbol vernosti  známe skôr labute alebo hrdličky, smelo ich môžete tiež použiť). Najúčinnejšie budú párové symboly v juhozápadnej časti spálne.

Neumiestňujte do spálne veľké zrkadlo odrážajúce posteľ. Ak potrebujete mať v tejto miestnosti zrkadlo, vhodnejšie je umiestnené na vnútornej strane skriňových dverí, alebo nad toaletným stolíkom vedľa postele.

Ak ste momentálne bez partnera a chceli by ste si nájsť svoju druhú polovičku, je dôležité vytvoriť pre neho symbolicky miesto – používať len jednu časť postele, nechať miesto v skrini pre jeho veci, vyhradiť poličku v kúpeľni a podobne.

Prajem vám všetkým krásne prežitie sviatku Valentína 🙂

Slavomíra Harcegová
Pracujem ako konzultant feng šuej a dizajnér. Pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, učím ich zariadiť si svoj priestor tak, aby ich dobíjal pozitívnou energiou a podporoval na ceste k splneniu svojich snov. Rada to naučím aj vás :-)
Komentáre