Najnovšie trendy v bývaní

     Každoročne sa vyberiem na výstavu I Saloni del Mobile do Milána, aby som mala prehľad čo je nové vo svete interiérového dizajnu.

     Mám pocit že po niekoľkých extrémnych érach (napríklad čierne lesklé kuchyne, pohľadový betón v interiéri alebo  sklenené jedálenské stoly) prichádza umiernenejšie obdobie, kedy sú módne trendy konečne priaznivejšie  :-).

     Veľký návrat slávi nábytok z masívneho dreva. Samozrejme v iných tvaroch a formách ako kedysi, a poväčšine je drevo kombinované s farebnými striekanými plochami, rozhodne je to ale oproti interiérom plným nerezu, skla a betónu príjemná zmena.

     Z farieb už niekoľko rokov vedie biela, obľúbené sú aj jemné zemité farby, napr. v podobe svetlých pohoviek, ktoré dominujú obývačke.. Ďalšia pre mňa potešiteľná vec je, že prísne hranatý nábytok miestami dopĺňali už aj oblúky.

     Celkovo mám pocit, že dizajnéri (aspoň tí svetoví) sa „poľudštili“, verím že je to aj vďaka stále silnejúcemu vplyvu feng šuej :-).

Pripájam niekoľko fotografií z tohtoročnej výstavy.

 

Slavomíra Harcegová
Pracujem ako konzultant feng šuej a dizajnér. Pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, učím ich zariadiť si svoj priestor tak, aby ich dobíjal pozitívnou energiou a podporoval na ceste k splneniu svojich snov. Rada to naučím aj vás :-)
Komentáre