Rok ohnivej Opice 2016


V tomto roku je možné takmer všetko, je to čas mnohých príležitostí a úspechov. Bystrá a inteligentná opica sa nikdy nevzdáva, skúša všetky možnosti a nedá si pokoj. V roku 2016 sa objaví veľa nových nápadov a prevratných vynálezov. V tomto roku je veľmi dôležitá improvizácia a prispôsobivosť, ktorá pomôže ľuďom prekonať akékoľvek problémy, prípadne uspieť v riskantnej akcii. Rok 2016 bude akčný.
Rok ohnivej Opice sľubuje veľký skok dopredu. Úspech sa dá dosiahnuť vďaka originálnym riešeniam, všetko ale podporené múdrosťou a pokojnou úvahou. Optimizmus, pohotovosť, tvorivosť a vynaliezavosť prinesú úspech v akejkoľvek činnosti.
Počasie bude často krát nevypočítateľné, ohnivý element sa môže nečakane zobudiť a prejaviť, preto nebude nič zvláštne, ak sa objavia prírodné katastrofy. Napriek tomu by to mal byť úspešný rok. Veľké zmeny sú za dverami, je vhodné sa na to pripraviť a nebáť sa.
V roku 2016 je možné zarobiť a ušetriť veľa peňazí. Opica je vo financiách opatrná, takže treba zapojiť rozum a rozvahu. Vo finančnej oblasti si môžu ľudia výrazne polepšiť. Nezabudnite na tvorivé riešenia.
Opica však bude zvádzať aj k špekuláciám, hazardu a riskantným riešeniam. Ak budete šikovní a rýchli, keď Ste práve na ťahu, úspech Vás neminie. Tí, čo sa boja a sú opatrní, nech radšej neriskujú.
Ak nemáte partnera, Opica Vám ho rada nájde. Osudový partner je už za dverami. V tomto roku uzavreté manželstvá budú trvácne, harmonické a pevné. Tí, ktorí rodinu už majú, môžu očakávať, že sa ich vzťahy zlepšia a posilnia. Pre Opicu sú dôležité stabilné rodinné vzťahy, ktorým dáva prednosť pred mileneckou láskou.
Tento rok praje novým obchodným partnerstvám. Môžete sa odvážne pustiť do nových podnikateľských projektov a nápadov, nasledujúci rok Vás v nich podporí a pomôže Vám ich zrealizovať. Zároveň však rok 2016 varuje pred veľmi riskantnými podnikmi. Rozhodovať by Ste sa mali síce odvážne, ale nie rýchlo a bez rozmyslu.
Rok 2016 praje všetkým, ktorí sa zaoberajú vedeckou alebo tvorivou činnosťou.

Geopolitické súvislosti:
Rok opice je vždy plný zábavy a prekvapení. V roku 1968 bol tiež rok opice a nečakane rýchlo k nám do Československa prišli vojská Varšavskej zmluvy. V roku 1776 v roku ohnivej opice vzniklo USA, takže tento štát má rýdzu opičiu povahu. 1. januára 1993, ešte stále v roku vodnej opice, vznikla Slovenská republika, takže aj novodobí Slováci majú niečo z povahy opice, respektíve, sem tam sa im po dobrej zábave pritrafí poriadna opica. Takže ak sa niečo udeje v roku 2016, zaručene to bude mať rýchly priebeh a bude to dobre vyšpekulovaná záležitosť, pretože opica je mimoriadne inteligentná a prešibaná, žije s pocitom nadradenosti a v honbe za peniazmi a mocou nepozná prekážky.

Autor článku:

Mgr. Ľubomír Slejzák, www.mandala-fengshui.eu

 

Slavomíra Harcegová
Pracujem ako konzultant feng šuej a dizajnér. Pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, učím ich zariadiť si svoj priestor tak, aby ich dobíjal pozitívnou energiou a podporoval na ceste k splneniu svojich snov. Rada to naučím aj vás :-)
Komentáre